Normalny rozmiar
Czcionka powiększona
Czcionka duża
ANIMACJE PODWÓRKOWE
Data: 2017-08-02

Za nami kolejny etap realizacji pracy podwórkowej. W okresie od stycznia do lipca br. zostało przeprowadzonych 39 animacji podwórkowych. Utworzyliśmy stałe, zewnętrzne grupy uczestników animacji, które szybko zintegrowały się z naszymi podopiecznymi.

Praca podwórkowa była realizowana przez 3 grupy: Klub Młodzieżowy „Nad Dachami”, Świetlicę Środowiskową „Przyjazna Przystań u Św. Józefa” i Świetlicę Socjoterapeutyczną „Kraina Narnii”, które pracowały razem oraz Świetlicę Środowiskową „W Dolinie Wapienicy”. Animacje prowadziliśmy w różnych rejonach Miasta, w placówkach, obiektach sportowych, terenach rekreacyjnych zawsze umawiając się z grupą zewnętrzną, w stałym dla danej grupy miejscu.

Animacje sportowe odbyły się w Luce Arena, na lodowisku, salach gimnastycznych, boiskach miejskich, szkolnych i siłowni. Uczestnicy trenowali jazdę na łyżwach, rolkach, uczyli się grać w unihokeja, badmintona, siatkówkę, baseball, dwa ognie, rozgrywali mecze piłki nożnej, rozwijali sprawność i tężyznę fizyczną.

W placówkach zachęcaliśmy do innego rodzaju aktywności. Odbyły się dyskoteki, bal karnawałowy, karaoke, zajęcia artystyczne (projektowanie i drukowanie, wykonywanie ozdób i kartek różnymi technikami), gotowanie i pieczenie smakołyków, a także  spotkanie ze Strażą Miejską, DJ-em oraz dogoterapeutą i jego psem.

Tajniki gier planszowych można było zgłębić w trakcie spotkań i rozgrywek
w placówkach i „Strefie gry”, a umiejętności wokalne sprawdzić w profesjonalnym studiu muzycznym.

 Na terenie Błoni, w Cygańskim Lesie, Bulwarach Młodości, na Dębowcu, odbywały się animacje sportowo-rekreacyjne: biegi patrolowe, gry terenowe, różnego rodzaju zabawy,
gry i pikniki.

Mamy nadzieję, że propozycje alternatywnych form spędzania czasu, możliwość spotkania z rówieśnikami i wspólna aktywność na wielu płaszczyznach, zachęci dzieci i młodzież do udziału w animacjach podwórkowych, które rozpoczniemy już w drugiej połowie września br.

 

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby
- kliknij aby przeczytać szczegóły -